20 listopada 2019 Imieniny: Feliksa i Anatola

Zamknij
Będzie trzeci mecz w Gliwicach!
Autor: aneq, 27/03/2013 20:49:45
Zgłoś problem

W drugim meczu rundy play off nasi koszykarze ulegli pechowo na własnym parkiecie GTK Fluor Gliwice 72:74. Decydujący trzeci mecz odbędzie się za tydzień (3.04) w Gliwicach.

Jeleniogórzanie pomimo braku braci Niesobskich zagrali dziś jeden z najlepszych spotkań w sezonie. Naszemu zespołowi nie można odmówić wielkiej ambicji, z jaką dziś podeszli do meczu od pierwszych minut. Szczególnie udaną kwartą była trzecia, którą Sudety wygrały siedmioma punktami 20:13 i wiernym kibicom narobili „smaka” na zwycięstwo. Niestety drużyna z Gliwic, mająca w swoim składzie znanych, doświadczonych zawodników nie pozwoliła nam na wiele. Szybko doprowadziła do wyrównania. W trzydziestej ósmej minucie było już 57:57 i podopieczni Artura Czekańskiego nie zbliżyli się już na więcej, niż dwa punkty różnicy. Ostatecznie nasz zespół przegrał 72:74.

Jeżeli z podobnym zaangażowaniem jak dziś nasi koszykarze podejdą do trzeciego meczu w Gliwicach, mamy spore szanse na zwycięstwo! Co ważne, w szeregi naszej ekipy powróci już Rafał Niesobski.

W przerwie pomiędzy po pierwszą a drugą kwartą miała miejsce wzruszająca scena - oficjalnie wyróżniono Romana Misiewicza, którego zdjęcie dołączyło do galerii gwiazd regionalnego basketu. Popularny „Misiek” to według trenerów  najzdolniejszy koszykarz w historii Jeleniej Góry. Wieloletni zawodnik JKS Spartakus zapisał się w pamięci sympatyków koszykówki jako waleczny i oddany klubowi kapitan. Dziś kibice wielu pokoleń oklaskiwali go na stojąco, a spiker Leszek Oleksy podkreślił, że Roman Misiewicz może być wzorem dla każdego młodego sportowca.

KS Sudety – GTK Fluor Gliwice 72:74 (23:22, 14:17, 20:13, 15:22)

KS Sudety: Raczek 16, Czech 15, Wojciul 13, Wilusz 13, Kozak 12, Kiljan 3, Nadolski, Minciel

GTK Gliwice: Podkowiński 15, Bacik 14, Wróbel 12, Wiekiera 10, Soehrih 9, Nawrot 6, Podulka 6, Kołcz 2, Karolak, Szymański.