24 września 2020 Imieniny: Gerarda i Teodora

Derby gminy Jeżów dla Lotnika
Autor: aneq, 15/08/2012 14:23:12
Zgłoś problem

Derby gminy Jeżów Sudecki dla Lotnika. Jeżowianie pokonali Piast Dziwiszów 3:0.

Mecz Lotnika z Piastem mógł się podobać, toczył się w szybkim tempie, a kibice zobaczyli trzy bramki.
Początek meczu należał do gości, wydawało się, że Lotnik myślami został jeszcze w szatni. W 23. minucie w zamieszaniu w polu karnym gościu Antoni Podobiński strzałem z główki zdobył gola...dla przeciwników i Lotnik objął prowadzenie.
W drugiej połowie na boisku w ekipie Piasta pojawił się doświadczony i niezwykle groźny Daniel Duraj. Na boisku spędził jednak zaledwie trzy minuty, gdyż za dyskusje z arbitrem zobaczył czerwony "kartonik"". Chwilę po wznowieniu gry, Lotnik całkowicie przejął inicjatywę. Przed szansą na bramki stawali kolejno: Suchanecki, Gęca, Hobgarski. Brakowało jednak skuteczności. Po faulu Krzysztofa Kiecia na Jacku Hobgarskim jeżowianie domagali się rzutu karnego, sędzia jednak nakazał grać dalej. Końcówkę meczu podopieczni Marka Herzberga "przespali", co sprytnie wykorzystał Lotnik. Grający, nowy szkoleniowiec Maciej Suchanecki po ładnej indywidualnej akcji podwyższył wynik na 2:0, a minutę później Hobgarski dobiając piłkę obok leżącego bramkarza, ustalił wynik derbów na 3:0 la Lotnika.

- Mecz bez fajerwerków, ale cieszy mnie wynik, zresztą, poprawnie przeze mnie  wytypowany (śmiech). Na pewno musimy jeszcze dużo pracować, a to wtedy zaprocentuje. Przy okazji gratuluję Suchemu udanego debiutu trenerskiego.
Moim zdaniem na pochwałę zasłużył cały zespół, a przede wszystkim młodzieżowcy, którzy zagrali dziś od pierwszych minut. Jako jednostki jesteśmy silni, ale jako zespół jeszcze silniejsi. Celujemy w awans do IV ligi! - komentował zadowolony po meczu Tomasz Palimąka, zawodnik Lotnika.