20 kwietnia 2019 Imieniny: Czesława i Agnieszki

KPR przegrywa na wyjeździe

red, 26/01/2014 22:19:37, Piłka ręczna

photo
Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

W 15 kolejce rozgrywek Superligi PGNiG  nasz zespół wybrał się do Nowego Sącza aby zmierzyć się z tamtejszą Olimpią. W okrojonym składzie bez kontuzjowanych zawodniczek Małgorzaty Buklarewicz, Natalii Winiarskiej, Beaty Skalskiej i Marty Dąbrowskiej nasz zespół rozegrał to jakże ważne spotkanie w walce o ligowe punkty.

Spotkanie lepiej rozpoczęły jeleniogórzanki. Skuteczna gra pozwoliła wypracować po 10 minutach gry skromne prowadzenie 6:5. W tym momencie do głosu doszły jednak nowosądeczanki. Dwuminutowym wykluczeniem ukarana została Anna Mączka, gospodynie poszyły za ciosem i szybko wypracowały bezpieczną przewagę 14:8. Nasze zawodniczki  nie radziły sobie ze szczelną defensywą rywalek i do szatni na przerwę zeszły przegrywając sześcioma bramkami. Po zmianie stron szybko na listę strzelców wpisały się kolejne zawodniczki Nowego Sącza podwyższając prowadzenie Góralek.

Nasze zawodniczki starały się zniwelować starty, jednak przeciwniczki stawiały zacięty opór niwecząc nasze ataki. Znakomicie rzuty karne wykonywała Lidia Żakowska która wykorzystała wszystkie siedem rzutów z linii siedmiu metrów. W tym elemencie gry gorzej prezentowały się gospodynie, które zmarnowały dwa rzuty karne. Jednak przez cały czas utrzymywały bezpieczną kilku bramkową przewagę.

W drugiej połowie spotkanie gra się nieco zaostrzyła, zawodniczki obu drużyny otrzymały łącznie aż 22 minuty kar. Góralki dobrze sobie radziły w osłabieniu, nie pozwalając naszym  na zmniejszenie strat. Mecz zakończył się 8 bramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Olimpia Nowy Sącz – KPR Jelenia Góra 35:27 (18:12)

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Demiańczuk – Żakowska 9/7, Mączka A. 4, Mączka M. 4, Damaziak 3, Wiertelak 3, Grobelska 1, Uzar 1, Wesołowska 1, Michalak