21 sierpnia 2019 Imieniny: Joanny i Franciszki

Zamknij

KPR zremisował z Vistalem

red | fot. Jaro, 02/11/2013 19:29:16, Piłka ręczna

Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

W kolejnym meczu Superligi PGNiG  nasz zespół podejmował aktualnego lidera drużynę Vistal Gdynia. Niezwykle skoncentrowane przystąpiły do tego meczu nasze szczypiornistki walcząc z teoretycznie dużo mocniejszym przeciwnikiem, który w swoich szeregach ma kilka reprezentantek Polski oraz zawodniczki z Brazylii, Tunezji, Rumunii.

Od samego początku walka na boisku była punkt za punkt.  W szesnastej minucie nasz zespół odskoczył na dwie bramki 7:5. Przeciwniczki miały problem z dobrze grającym naszym zespołem i pomimo zaciętej gry nie potrafiły dogonić wyniku, a w 21 minucie wynik brzmiał 11:8.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły zaliczyły dwu minutowe kary i gdyniankom udało się doprowadzić do remisu. Po przerwie oba zespoły nadal grając uważnie, nie pozwalały przeciwniczkom wyjść na nie więcej niż 1 bramkowe prowadzenie, a wynik oscylował głównie w okolicach remisu. Mecz do końca trzymał kibiców w napięciu, a wygrana przechylała szalę zwycięstwa raz na jedną, a raz na drugą stronę.

Niewiele brakowało do wygranej. Najpierw Mariola Wiertelak, a po kilku chwilach Beata Skalska nie wykorzystały stu procentowych sytuacji, również dwa rzuty karne dla naszej drużyny zakończyły się niepowodzeniem. Mecz zakończył się remisem, który smakuje jak zwycięstwo !!!

Jeszcze nigdy do dzisiaj naszemu zespołowi nie udało się ani wygrać, ani zremisować we wszystkich rozgrywkach z zespołem Vistalu Gdynia . Więc jest to historyczny remis, który zasilił nasze konto w Superlidze o 1 punkt.

KPR: Martyna Kozłowska, Katarzyna Demiańczuk – Mariola Wiertelak (4), Lidia Żakowska (4), Natalia Winiarska (5), Beata Skalska (4), Małgorzata Buklarewicz (7), Martyna Michalak (2), Dominika Grobelska , Elżbieta Wesołowska, Kinga Damaziak, Aleksandra Oreszczuk, Anna Herbut, Julia Winogrodzka.

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 26:26 (13:13)