17 listopada 2019 Imieniny: Grzegorza i Salomei

Zamknij
Koszykarki MKS MOS przegrywają na własne życzenie
Autor: aneq | fot. Jaro, 06/10/2012 19:21:19
Zgłoś problem

Nie udała się inauguracja koszykarkom MKS MOS Karkonosze, które w pierwszym spotkaniu II ligi kobiet przegrały na własnym parkiecie z Liderem Swarzędz 46:52.

Jeleniogórzanki prowadząc w dzisiejszym spotkaniu 39:30 i wypracowując sobie znaczną przewagę w polu, uległy 46:52.

O ile, pierwsze dwie kwarty były wyrównane, tak w drugiej części meczu, kibice obejrzeli dwie, całkiem odmienne kwarty. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 22:22.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od mocnego "uderzenia" jeleniogórzanek. Ładne, indywidualne akcje przeprowadzała Monika Krawczyszyn-Samiec, która wyrasta na liderkę naszego zespołu. MKS MOS stanął mocno w obronie i gospodynie na niewiele mogły sobie pozwolić. Skutecznie w tym okresie prezentowała się Monika Paradowska. Koszykarki UKSu grały bardzo nieskutecznie, często nie dorzucały nawet do obręczy kosza. Przyjezdne aż przez sześć minut nie potrafiły zdobyć punktu. W 28. minucie było 35:28, minutę później już 37:28. Jeleniogórzanki dominowały, zarówno w obronie, jak i ataku. Jeszcze przed samym końcem kwarty za przewinienie techniczne, nasze zawodniczki ustaliły wynik kwarty na 41:32.
Ostatnia kwarta to popis ambicji zawodniczek ze Swarzędza. W ciągu trzech minut, UKS zdobył 9, a MKS MOS tylko 1 punkt. Zespół UKSu do walki pobudziła Aleksandra Pietraszek. Przyjezdne doprowadziły do remisu po 42 w 34. minucie. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego kompletnie się pogubiły, pozwalając Liderowi „wyrwać” im zwycięstwo, które miały już w „garści”. Trzy razy z rzędu spudłowała Paulina Podgajna.
W zespole gości pierwsze skrzypce grała pod sam koniec Paulina Czachor, dzięki jej koszom, zespół wyszedł na pierwsze prowadzenie 44:46. Kontrolując już do końca spotkanie, swarzędzanki pokonały MKS MOS 46:52.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – UKS Lider Swarzędz 46:52 (12:15, 19:10, 10:7, 5:20)

MKS MOS : Arodź 16, Podgajna 12, Paradowska 7, Myślak 4,  Kawczyszyn-Samiec 3, Łopatka 2, Kosalewicz 2, Prystrom, Pazdan,  Smajda, Buraczewska.