1 marca 2021 Imieniny: Antoniny i Radosława

Zamknij
Lotnik rozbił Jawę
Autor: aneq | fot.Pepe, 19/09/2012 19:09:29
Zgłoś problem

W zakończonym przed chwilą spotkaniu Lotnik pokonał ostatnią w tabeli Jawę Otok 6:2.

Jeżowianie pierwszą dogodną sytuację mieli już w 5. minucie, lecz na pustą bramkę „spudłował” Kocot. Pięć minut później odwet wziął Damian Górgul, który samodzielnie minął obrońcę Jawy i po strzale w długi, dolny róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później groźną akcję skonstruował grający trener LJS, ale dobitka Kurzelewskiego okazała się bezskuteczna. Podopieczni trenera Macieja Zielonki nie stwarzali żadnego zagrożenia, aż do 22. minuty, kiedy to Piotr Rodak z połowy boiska, sam chyba nie wiedząc co dalej począć z piłką, oddał strzał na bramkę. Piłka leciała dość wolno, jednak minęła bramkarza gospodarzy i Jawa doprowadziła do wyrównania 1:1. Gra w tym okresie gry była bardzo szybka, akcja za akcją. Szczególnie do gry poderwali się goście, którzy zobaczyli, że mogą z tego meczu wywieźć punkty. Piłkarze Lotnika nieporadnie konstruowali akcje, a Jawa szukała swoich szans w kontrach. Jeszcze przed przerwą dwie dogodne sytuacje zmarnował Kurzelewski.
W drugiej część meczu nie musieliśmy długo czekać na bramkę. Po trzech minutach gry pechowe kopnięcie piłki przez zawodnika z Otoku spowodowało, że piłka leciała wprost do bramki jego własnej bramki, przytomnie zachował się Sebastian Kocot, który umieścił „futbolówkę” w siatce. Lotnik wyszedł na prowadzenie 2:1.

W 55. minucie ładną, indywidualną akcję przeprowadził Jacek Hobgarski, którego strzał zakończył się golem. Chwilę później stuprocentową szansę miał jeszcze Górgul, ale bramkarz tym razem bronił skutecznie. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Bramkę dającą nadzieję, na zakończenie tego pojedynku z korzystnym rezultatem strzelił Radosław Wróblewski. Od 66. minuty Jawa grała w „dziesiątkę”, gdyż sędzia za wyzwiska w jego stronę z ławki ukarał rezerwowego czerwoną kartką.

Osiem minut później Lotnik zdobył bramkę na 4:2. Następna bramka dla gospodarzy padła w 76. minucie, gdy duet Górgul –Hobgarski „zabawili się” w polu karnym z obrońcami gości i ten pierwszy zdobył kolejnego gola.
Otoczanie jednak nie poddawali się łatwo i grali bardzo defensywnie. Na nie wiele się jednak to już zdało, bo jeżowianie mieli przewagę na całej długości gry. Zamieszanie pod bramką wykorzystał popularny „Hobgar”, podwyższając wynik na 6:2. Jeszcze przed końcem spotkania sędzia ukarał czerwoną kartką strzelca pierwszego gola dla Jawy, Piotra Rodaka, po czym zakończył to zdominowane przez gospodarzy spotkanie.

Dla podopiecznych Macieja Zielonki była to już szósta porażka i nadal zajmują szesnastą, ostatnią lokatę.
Przed tą kolejką Lotnik miał 14 punktów i był na czwartym miejscu. Teraz dzięki wygranej, awansował na trzecie i obok Włókniarza ma tylko jedną porażkę na koncie.
Lider z Mirska rozbił u siebie Olimpię Kamienną Górę 10:1. Co ciekawe, Włókniarz w ośmiu meczach zdobył już 53 gole.

W pozostałych spotkaniach Piast Dziwiszów pokonał Wartę Bolesławiecką 3:0, Leśnik rozbił Czarnych 4:2, Wykroty wygrały skromnie, 1:0 z Bazaltem, a BKS odprawił Victorię 3:0. Mitex zremisował u siebie z Pogonią Świerzawa 1:1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Świeradowie z Twardym Świętoszów.

Lotnik Jeżów Sudecki – Jawa Otok 6:2 (1:1)

Bramki: 10’ Górgul, 22’ Rodak, 48’ Kocot, 55’ Hobgarski, 63’ Wróblewski, 74’ Kocot, 75’ Górgul, 88’ Hobgarski

Lotnik: Kustosz - Maćkowski, Gęca, Bizoń, Palimąka, Kurzelewski, Nogaś (Gołąb), Górgul (Łozowski), Kocot, Hobgarski, Suchanecki (Kogut).