20 kwietnia 2019 Imieniny: Czesława i Agnieszki

Zamknij

Ruch Chorzów rozgromiony

red | fot. Jaro, 14/10/2013 06:03:00, Piłka ręczna

Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

Nikt z licznie przybyłych w sobotnie popołudnie (12.10) kibiców nie spodziewał się takiego pogromu nad drużyną z Chorzowa. Wiadomo było, że oba zespoły są głodne zwycięstwa. Zespół Zdzisława Wąsa przyjechał do Jeleniej Góry z zamiarem wywiezienia punktów – niestety rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.

Mecz od samego początku prowadzony był w bardzo szybkim tempie, o czym świadczyć może aż piętnaście bramek zdobytych przez obie ekipy w pierwszych ośmiu minutach rywalizacji (8:7). Od tego momentu zdecydowaną inicjatywę na parkiecie przejęły nasze szczypiornistki rozstrzygając w ciągu kolejnych piętnastu minut losy tego meczu.

Mariola Wiertelak, Lidia Żakowska i Natalia Winiarska poprowadziły naszą drużynę do wysokiego zwycięstwa. Dobrze w bramce spisała się Martyna Kozłowska.

Nasz zespół grał odważnie, szybko i skutecznie, zarówno w ataku jak i defensywie, dzięki czemu w przeciągu dziewiętnastu minut rzucił aż siedemnaście bramek, tracąc w tym czasie dwie. Na minutę przed końcem pierwszej części meczu wynik brzmiał więc 25:9.

Po zmianie stron nasze nie zwolniły tempa i zaraz po wznowieniu gry powiększyły przewagę do siedemnastu bramek (28:11). Znów na parkiecie szalały Żakowska i Wiertelak, W 45 minucie nasz zespół wygrywał już 36:16, po sześciu kolejnych zdobytych pod rząd bramkach.

Dopiero w ostatnich minutach przyjezdne zdołały odrobić część strat, wykorzystując fakt, że trenerka Małgorzata Jędrzejczak dała szansę gry młodym zmienniczkom.

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Wiertelak 11, Żakowska 10, Winiarska 10, Wesołowska 3, Skalska 3, Buklarewicz 2, Grobelska 2, Damaziak 1, Oreszczuk, Herbut, Winogrodzka.

KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów  42:28 (25:11)