18 czerwca 2019 Imieniny: Marka i Elżbiety

Start Elbląg wywiózł z Jeleniej Góry komplet punktów

KPR, 29/01/2015 13:46:15, Piłka ręczna

photo
Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

W ramach 15 kolejki Superligi PGNiG przeciwnikiem naszych Jelonek był zespół Startu Elbląg. Nasz zespół tego dnia musiał sobie radzić bez kontuzjowanej Marioli Wiertelak oraz bez Oli Oleszczuk i Sylwii Jasińskiej które tego dnia brały udział w rozgrywkach juniorek w Płocku.

Początek spotkania nie był szczęśliwy dla naszej drużyny, dwa niewykorzystane rzuty karne i dekoncentracja sprawiły że w 9 minucie wynik na tablicy był (1:5), a na dodatek na dwie minuty kary boisko opuściła Aleksandra Tomczyk. Wzięty w tym momencie czas przez naszego trenera i jego uwagi sprawiły że okres gry w osłabieniu wygraliśmy (1:0). Dobrze w tym czasie w bramce spisywała się Martyna Kozłowska. Niestety w dalszej grze to przyjezdne odskoczyły na (6:11). Nasz zespół zmobilizowany reprymendą poprawił celność i dokładając kolejne bramki niwelował niekorzystny dla siebie wynik. W 25 minucie po bramce Dominiki Grobelskiej zbliżyliśmy się na (11:13). Na tę sytuację wzięciem czasu zareagował trener gości, ale tuż po wznowieniu gry Marta Dąbrowska celnym trafieniem sprawiła, że złapaliśmy kontakt na jedną bramkę (12:13).  Do przerwy oba zespoły zdecydowały się na szybką wymianę „ciosów” gdzie bramki padały dla obu zespołów lecz Start rzucił o jedną bramkę więcej niż nasz zespół i to przyjezdne do przerwy prowadziły z przewagą dwóch bramek (16:18).

Druga połowa rozpoczęła się  pogonią naszego zespołu za wynikiem i w 40 minucie meczu wynik (21:22) dawał nadzieję na rychłe wyrównanie, lecz elblążanki zaczęły nam odjeżdżać. Goście kontrolowali grę trzymając przez cały czas dystans kilku bramek. Kilka  minut później było już (22:26), a w 53 minucie (26:31). Im bliżej końca meczu tym bardziej gra stała się nerwowa a przeciwniczki mając lepszą dyspozycję dnia, wypracowanej przewagi nie pozwoliły sobie odebrać i wygrały to spotkanie różnicą czterech bramek.

KPR Jelenia Góra - EKS Start Elbląg 31:35 (16:18)

KPR: Kozłowska, Janik - Buklarewicz 9, Dąbrowska 6, Grobelska 4, Bader 4, Michalak 3, A. Mączka 3, Tomczyk 1, Uzar 1.