9 grudnia 2019 Imieniny: Wiesławy i Leokadii

Zamknij

Szczypiornistki KPR-u lepsze od Pogoni

aneq, 04/05/2013 19:12:45, Piłka ręczna

Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

Waleczne szczypiornistki KPR Jelenia Góra są coraz bliżej zdobycia piątego miejsca w lidze. Dziś w hali przy ul. Złotniczej pokonały Pogoń Balticę Szczecin 26:22, dziękując przy tym kibicom za wsparcie w minionym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla jeleniogórzanek. Po pięciu minutach było 4:2. Po chwili padł pierwszy remis 4:4. Szczecinianki nie potrafiły złożyć składnego ataku pozycyjnego, co sprytnie wykorzystywał KPR.  Po pierwszym kwadransie nasza drużyna prowadziła 9:7, a to głównie za sprawą skutecznej gry z kontry. Małgorzata Buklarewicz zaskakiwała rzutami z biodra, a Emilia Galińska odważnym wejściami w pole karne. Przewaga podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak wzrosła aż do sześciu bramek 16:10. Po dwóch kwadransach gry różnica wynosiła pięć  trafień.

Po zmianie stron KPR zdobywał bramki znów z kontry, na co Pogoń odpowiadała skutecznym atakiem pozycyjnym. Po pięciu minutach Pogoń pomimo osłabienia, z sześciu bramek zniwelowała straty do dwóch 17:15. Bardzo dobrze bronić zaczęła Martyna Kozłowska i podopieczne trenera Adriana Struzika nie mogły zbliżyć się do nas na więcej niż dwie bramki. Przyjezdne miały problemy z pokonaniem defensywy jeleniogórzanek i świetnie dysponowaną Joanną Załogą. Pogoń dość łatwo traciła piłkę i jeleniogórzanki mogły sobie pozwolić na szybką, dynamiczną grę.
W ostatnich dziesięciu minutach  Baltica włączyła piąty bieg i w 57. minucie spotkania zrobiło się już 23:21. Bramki z karnych jednak nie wystarczały na szybkie kontry Marioli Wiertelak, dzięki której KPR znów odskoczył na cztery gole. Równo z końcową syreną wynik na 26:22 ustaliła Ania Mączka.

Po meczu KPR-u z Pogonią na zawodniczki czekała niespodzianka od najwierniejszych kibiców. Przed halą stał olbrzymi tort z wizerunkiem całej drużyny. Wspólnym śpiewom, podziękowaniom za udany sezon długo nie było dość. Był to bowiem ostatni mecz KPR-u przed własną publicznością.

W rewanżu nasz zespół będzie musiał obronić czterobramkową przewagę z pierwszego spotkania. Mecz w Szczecinie już w przyszły weekend.

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 26:22 (16:11)

KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 11, Wiertelak 7, Buklarewicz 4, A. Mączka 2, Żakowska 1, Galińska 1, Fursewicz, Kubicka, Skalska.

Pogoń: Płaczek – Cebula 7, Stacmowska 4, Kuryanowvich 3, Głowińska 2, Sabała 2, Yashchuk 1, Pasternak 1, Agova 1, Piomtke 1, Adamska.