Zamknij

Turniej młodzików JELENIA GÓRA CUP 2015

informacja prasowa, 26/08/2015 12:46:49, Piłka nożna

Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

W dniach 14-16.08.2015 r. w Jeleniej Górze odbył się turniej młodzików "JELENIA GÓRA CUP 2015" zorganizowany przez Karkonoski Klub Sportowy "JELENIA GÓRA". W zawodach pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry Marcina ZAWIŁY wzięło udział 9 drużyn podzielonych na 2 grupy eliminacyjne. W piątek i sobotę na boiskach w Parku Paulinum i przy ul.Lubańskiej rozgrywano mecze eliminacyjne. W niedzielę w "Parku Sportowym Złotnicza" drużyny grały finały o miejsca I - IV.

Po piątkowych i sobotnich eliminacjach wyłoniono pary drużyn grających o poszczególne miejsca. IX miejsce zajęła Kwisa Świeradów, która była piąta w grupie II.

W meczu o miejsca VII-VIII spotkały się dwa zespoły Sportingu Wrocław, lepszy okazał się Sporting II który wygrał 5:3 i zajął VII miejsce.

V miejsce po wygranej walkowerem z Olimpią Kowary 3:0 zajęły Karkonosze Jelenia Góra II.

W meczu o miejsce na podium zespół Karkonoszy musiał uznać wyższość Chojnika Jelenia Góra, który w pierwszym finałowym meczu na Złotniczej wygrał zdecydowanie 4:0.

Mecz o wygraną w turnieju był bardzo ciekawym widowiskiem, w którym obie drużyny stworzyły dużą ilość sytuacji bramkowych. Do przerwy KKS Jelenia Góra po golach Kuby Niewiadomskiego wygrywał z Miedzią Legnica 2:0 chociaż obie drużyny mogły strzelić jeszcze kilka bramek. Po przerwie goście zagrali bardzo skutecznie i doprowadzili do wyrównania 2:2. Kiedy wydawało się ,że zwycięzcę wyłonią rzuty karne w ostatnich 6 minutach podopieczni Cezarego Michalskiego strzelili 2 gole i zabrali puchar za I miejsce do Legnicy. Trener tego zespołu Cezary Michalski to wychowanek Karkonoszy Jelenia Góra, który największe sukcesy osiągnął w barwach Miedzi Legnica /m.in.zdobył z tym klubem Puchar Polski/.

Wszystkie drużyny nagrodzono dyplomami i pucharami a trzy najlepsze drużyny otrzymały także medale.

Nagrody wręczono również najlepszym zawodnikom turnieju:
bramkarz - Michał Matys /AP Chojnik Jelenia Góra/
zawodnik - Korneliusz Karolczak /Miedź Legnica/
król strzelców - Dawid Gil /KKS Jelenia Góra/

Trenerzy wszystkich drużyn wytypowali najlepszych zawodników swoich drużyn, których nagrodzono dyplomami i statuetkami.