28 września 2020 Imieniny: Marka i Wacława

Zamknij
Udany sprawdzian Olimpii
Autor: aneq, 09/08/2012 12:05:00
Zgłoś problem

Bardzo udanie zakończyli okres sparingowy piłkarze Olimpii Kowary. Wczoraj na boisku w Dziwiszowie pokonali miejscowego Piasta 5:1.

W minionym sezonie oba zespoły grały przeciwko sobie w klasie okręgowej. Olimpia wywalczyła awans do IV ligi, zaś Piast zajął na koniec sezonu dziewiątą lokatę. W meczu kontrolnym kowarzanie nie pozostawili złudzeń, kto reprezentuje wyższy poziom.
Pierwsza bramka padła bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Olimpię na prowadzenie wyprowadził Adam Baranowski. Strzelec pierwszego gola przebywa obecnie w Kowarach na testach. Co do przyszłości zawodnika Zagłębia Lubin nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji.
Wbrew temu, czego można by się spodziewać, kowarzanie nie utrzymali przewagi. Stracona bramka podziałała na miejscowych jeszcze bardziej mobilizująco. Pierwsze pół godziny Piast grał z Olimpią, jak równy z równym. Niewidoczna była nawet przewaga klas, jaka dzieli oba zespoły. Wyrównujący gol padł w 24. minucie, a jego sprawcą był Dominik Pietrzykowski. Zespół Marka Herzberga często atakował, jednak to świeżo upieczony beniaminek IV ligi zdobywał kolejne bramki. W 36. minucie strzałem z główki Kamil Niedźwiedź pokonał Kacpra Małoszka.
Przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, samodzielnym rajdem w polu karnym popisał się Mateusz Kraiński, omijając trzech dziwiszowian z rzędu. Jego podanie na gola zamienił popularny „Łajo”.
Po przerwie przewaga podopiecznych Marka Siatraka rosła z minuty na minutę. W 52. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sebastian Szujewski. Na pięć minut przed końcem na listę strzelców dopisał się jeszcze Mateusz Zatylny, ustalając wynik na 5:1 dla Olimpii.

- Jestem bardzo zadowolony z przebiegu naszego ostatniego meczu kontrolnego. Wynik mówi sam za siebie. Po meczu z Piastem nieco się uspokoiłem. Mamy silną ekipę, która w IV lidze będzie walczyć o najwyższe cele. Nie chcę nikogo wyróżniać, bo cały zespół zasługuje na moją pochwałę. Wiem już, że „wpadki”, które nam się zdarzyły z BKS-em czy Bielawianką nie mogą i nie będą miały miejsca w lidze.
Z niecierpliwością oczekuję już inauguracji sezonu. O meczu z Karkonoszami marzę od kilku sezonów. Przy okazji zapraszam wszystkich kibiców na ten arcyważny pojedynek! Ze swojej strony gwarantuję, że Olimpia będzie grała futbol na poziomie, na jaki zasługują jej wierni fani. – skomentował Tomasz Dudziak, menedżer Olimpii Kowary.

Piast Dziwiszów – Olimpia Kowary 1:5 (1:3)

Bramki:

3' Baranowski, 24' Pietrzykowski, 36' Niedźwiedź, 45', 52' Szujewski x2, 85' Zatylny.

Olimpia: Trynda- Rodziewicz, Udod, Kraiński, Zagrodnik, Milczarek, Baranowski, Liszka, Niedźwiedź, Han, Szujewski. (Szaciło-Szeliga, Ciesielski, Duński, Szaraniec, Zatylny).