28 września 2020 Imieniny: Marka i Wacława

Zamknij
Vistal za mocny dla KPRu
Autor: aneq | fot. Pepe, 09/01/2013 19:16:21
Zgłoś problem

Nie udał się ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski szczypiornistkom KPR Jelenia Góra. Przegrały dziś na własnym parkiecie z Vistalem Gdynia 27:37.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zacięta. Zapowiadało się ciekawe widowisko. Po dziesięciu minutach Łączpol prowadził 7:5. Jeleniogórzanki zdobywały bramki głównie z drugiej linii, a na środku rozegrania znakomicie spisywała się Emilia Galińska. Gra była szybka i wyjątkowo ostra, zwłaszcza po stronie przyjezdnych. Po pierwszym kwadransie gry prowadziły one tylko jedną bramką 10:9. Przy stanie 11:12 Emilia Galińska „spudłowała” rzut karny i gdynianki przejęły na ten moment inicjatywę. Na szczęście nasza bramkarka, Martyna Kozłowska obroniła aż trzy strzały i długo utrzymywał się wynik „na styku”. Po dwudziestu sześciu minutach było już 13:15. Równo z gwizdkiem osiemnastą bramkę dla Vistalu zdobyła Katarzyna Koniuszaniec i pierwsza część meczu zakończyła się 16:18.

Druga odsłona meczu to znaczna przewaga gości. O ile w pierwszym kwadransie gry oba zespoły prezentowały szybką grę z kontry, tak kolejne minuty spotkania, jeleniogórscy fani oglądali już bez większych emocji. Podopieczne Jensa Steffensena już w trzydziestej piątej minucie zyskały przewagę siedmiu bramek 18:25. Na boisku po stronie KPRu pojawiło się kilka zawodniczek rezerwowych. W drużynie Vistalu efektowne bramki z dystansu zdobywała Katarzyna Duran, znana starszym kibicom z występów w Vitaralu Jelfie. Na dziesięć minut przed końcem gdynianki uzyskały już przewagę dziesięciu bramek 22:32, by ostatecznie zakończyć to spotkanie z korzyścią dla siebie 27:37.

W zespole KPRu zabrakło dziś na parkiecie dwóch podstawowych zawodniczek: Joanny Załogi i Anny Fursewicz.
16 stycznia mecz rewanżowy. KPR jedzie do Gdyni. W przypadku remisu, zadecyduje liczba bramek zdobytych na wyjeździe.

KPR Jelenia Góra – Vistal Łączpol Gdynia 27:37 (16:18)

KPR: Szalek, Kozłowska – Galińska 6, A. Mączka 5, M. Mączka 3, Skoczyńska 3, Michalak 2, Figiel 2, Buklarewicz 2, Rupp 2, Wiertelak 2, Kubicka, Rykaczewska, Żakowska, Uzar.

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Kulwińska 6, Matescu 5, Duran 5, Petrinja 5, Andrzejewska 5, Koniuszaniec 4, Krnic 3, Zych 1, Pawłowska 1, Królikowska 1, Janiszewska 1, Sulżycka, Kozłowska.

09/01/2013 22:37:13 z *.jeleniagora.vectranet.pl