17 listopada 2019 Imieniny: Grzegorza i Salomei

Wichośki lepsze od Zgorzelca

aneq, 09/03/2013 17:32:20, Koszykówka

photo
Aby pobrać oryginalne zdjęcia musisz być zalogowany

Okazałą wygraną odniosły koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra. Uczennice Joanny Tortory po znakomitej grze pokonały swoje rówieśniczki z UKS Basket Zgorzelec 59:30.

Dziewczynki ze SP nr 11 narzuciły swój styl gry, zespołowością z minuty na minuty powiększały przewagę.
Poziom był bardzo wysoki. Zarówno jeleniogórzanki jak i zgorzelczanki zaprezentowały się przed widownią z bardzo dobrej strony. Szybką grę dziewcząt nie łatwo było sędziować.

- Cieszę się, że mamy dobry kontakt z Piotrkiem Pietrykiem, który jest moim wzorem jeśli chodzi o pracę z młodzieżą. W zespole jeleniogórskim wyróżnić trzeba wszystkie dziewczęta, które pokazały wielkie serce do walki, zaangażowanie, a przede wszystkim coraz wyższe umiejętności techniczne. - opowiada Rafał Sroka.

Pierwsza kwarta to udane akcje m.in Alicji Montuło i Julii Żulik. Wykończenie zagrań należało do Mai Kanickiej, a obroną zachwycały Aleksandra Kamińska i oraz Daria Malitowicz. 18:11 to wynik, który ucieszył kibiców dając im tzw „powera” do dalszego kibicowania. Druga odsłona to znakomite akcje w szybkim ataku Jagody Pleskacz i Julii Wadeckiej. Skutecznie grały także Dominika Sarzyńska i Nina Żabierek. Pod koszami w zbiórkach zachwycała Oliwia Lewkowicz. Trenerzy nie mogli skorzystać w stu procentach z ambitnej i szybkiej Żanety Grzegorz mającej problemy zdrowotne.
Drużyna w dalszym ciągu powiększyła przewagę do stanu 32:15. Trzecia odsłona to walka cios za cios. Ze strony rywalek zaczął znakomicie funkcjonować szybki atak i dobra obrona. Końcówka tej kwarty znów należała do jeleniogórzanek i ostatecznie to one schodzą na przerwę prowadząc 47:24. Ostatnia kwarta to zwycięstwo dziewcząt z Jeleniej Góry różnicą sześciu punktów i ostatecznie pojedynek kończy się różnicą 29 oczek.

KS Wichoś Jelenia Góra – UKS Basket Zgorzelec 59:30 ( 18:11, 12:4, 15:9,12:6 )

Punkty dla jeleniogórzanek: Julia Wadecka 12, Alicja Montuło 10, Jagoda Pleskacz 8, Żaneta Grzegorz 6, Daria Malitowicz 6, Julia Żulik 4,  Oliwia Lewkowicz 2, Aleksandra Kamińska 2, Dominika Sarzyńska 2, Nina Żabierek.