19 lipca 2019 Imieniny: Wincentego i Wodzisława

Zamknij
Wichośki rozgromione na inaugurację
Autor: aneq|info.prasowa, 08/10/2012 12:44:46
Zgłoś problem

Nie udała się seniorkom KS Wichoś inauguracja sezonu. W pierwszym meczu w Polkowicach przegrały 37:83.

Koszykarki MKSu wystąpiły w składzie wzmocnionym zawodniczkami z Ekstraklasy. Były to: Dorota Mistygacz, Karolina Puss, Dominika Owczarzak, Justyna Hołtyn.

Już pierwsza kwarta, w której powodzenie gospodyniom przyniosła agresywna obrona pokazała, że o zwycięstwo będzie piekielnie ciężko. 11 punktów Justyny Hołtyn w tym okresie gry przy słabszej skuteczności jeleniogórzanek i kłopotem przeciw agresywnej obronie rywalek sprawiło, że "Wichośki" przegrały 17:4.
W drugiej kwarcie udane akcje Karoliny Polis, Żanety Sojki oraz Katarzyny Fredziak dały nadzieje na odrobienie strat. W 16 minucie było bowiem 23:13 dla rywalek. Niestety w tym czasie ponownie daje o sobie znać fenomenalna Justyna Hołtyn.
Po 20 minutach było 35:15 i tylko metamorfoza mogła odwrócić losy spotkania. W 25 minucie było już 48:18 i losy spotkania są roztrzygnięte. Wsród jeleniogórzanek walczących o honor wyróżniały się Agnieszka Balsam oraz Katarzyna Fredziak.To jednak zbyt mało by nawiązać wyrównana walkę z rywalem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 83:37.

Przed nami dużo pracy. Przegraliśmy w grze jeden na jedeni nad tym elementem musimy popracować, to samo z grą w obronie. Mamy dwa tygodnie do następnego spotkania i czas ten wykorzystamy w pełni na te elementy. MKS to niemal stuprocentowy faworyt do awansu. Ten zespół macztery ekstraklasowe zawodniczki i będzie piekielnie mocny dla wszystkich. My koncentrujemy się na Liderze Swarzędz, by od zwycięstwa u siebie rozpocząć ligę. - powiedział po meczu trener "Wichosiek" Rafał Sroka.

MKS Polkowice - KS Wichos Jelenia Gora 83:37 (17:4, 18:11, 24:10, 24:12)

Polkowice: Hołtyn Justyna 28, Owczarzak Dominika 12, Mistygacz Dorota 10, Puss Karolina 10, Świątowska Paula 9, Rudzka Malwina 6, Wypasek Anna 6, Zuchora Małgorzata 2.

Wichoś: Fredziak Katarzyna 10, Balsam Agnieszka 7, Polis Karolina 6, Klementowska Marta 4, Pawlukiewicz Joanna 4, Sojka Żaneta 3, Fojna Natalia 2, Owsianska Natalia 1, Aleksandrowicz Daria, Jaworowska Kamila.