14 sierpnia 2020 Imieniny: Alfreda i Euzebiusza

Zamknij
Zagłębie poza zasięgiem KPR-u
Autor: aneq | fot. Pepe, 10/04/2013 18:59:47
Zgłoś problem

W drugim meczu ćwierćfinałowym w Jeleniej Górze piłkarki ręczne KPR uległy na własnym parkiecie zepołowi KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:37. W rywalizacji play off lubinianki zwyciężyły 2:0.

Spotkanie były wyrównane tylko w pierwszych minutach. Na tablicy był dwukrotnie remis 2:2 (w czwartej minucie) i 5:5 (w dziewiątej). Pierwszy kwadrans był jedynym wyrównanym okresem gry. Po raz pierwszy tak dobrze w całym spotkaniu zaprezentowała się Lidia Żakowska. Rozgrywająca, która przyszła do KPR-u z Wrocławia już po kwadransie miała na swoim koncie trzy bramki, a w całym spotkaniu zdobyła ich w sumie siedem. Było to jednak zbyt mało na doświadczone, znakomite szczypiornistki zza miedzy. W dwudziestej minucie przyjezdne zyskały przewagę trzech bramek i było już jasne, że spotkanie to będzie toczyć się pod ich dyktando. Pierwsza połowa zakończyła się 12:18.

Drugą odsłonę Zagłębie rozpoczęło od bardzo szybkich, ostrych kontr. Pokazowe akcje mogliśmy podziwiać w wykonaniu Kingi Byzdry i Karoliny Semeniuk-Olchawy. Gospodynie nie potrafiły dotrzymać kroku wyżej notowanym rywalkom i łatwo traciły piłki. Za to podopieczne Bożeny Karkut szybko zyskiwały przewagę. Zaledwie po czterech minutach było już 13:23. Po dziesięciu minutach od wznowienia gry wynik oscylował już w granicach dwunastu bramek, a licznie przybyli kibice gości skandowali:„na kolana!”.

Jeleniogórzanki kompletnie nie radziły sobie w ataku. Gdy było już jasne, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem Zagłębia, trenerka Małgorzata Jędrzejczak wpuściła na parkiet zawodniczki rezerwowe: Martynę Rupp, Aleksandrę Uzar, Martynę Michalak i Alicję Łukasik. Lubinianki zdominowały całą długość boiska, wygrywając ostatecznie 37:26.

KPR Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 26:37 (12:18)

KPR: Kozłowska, Szalek - Żakowska 7, A. Mączka 6, Załoga 5, Buklarewicz 3, Rupp 2, Uzar 2, Wiertelak 1, Fursewicz, Skalska, Figiel, Michalak, Łukasik,.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Semeniuk Olchawa 10, Pielesz 7, Byzdra 6, Jelic 4, Załęczna 3, Jochymek 3, Paluch 2, Piekarz 1, Tracz 1, Bader, Robótka.

Tym sposobem Zagłębie zostało dziś pierwszym półfinalistą mistrzostw Polski. Nasz zespół zaś będzie teraz walczył o zajęcia miejsc 5-8.