29 listopada 2020 Imieniny: Błażeja i Saturnina

Zamknij
Zasłużone zwycięstwo Karkonoszy
Autor: aneq, 22/09/2012 19:29:11
Zgłoś problem

Zasłużonym zwycięstwem 4:3 zakończyło się spotkanie Karkonoszy Jelenia Góra z rezerwami Miedzi Legnica.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkanie toczyło się w środku pola, bez większego zagrożenia żadnej ze stron. Około 20 minuty pierwszą niewykorzystaną okazję miały Karkonosze, za to chwilę później, z około 18 metra Tomasz Krakówka oddał piorunujący strzał, pokonując bramkarza Miedzi i wyprowadzając KSK na prowadzenie 1:0.

Po stracie gola goście „przycisnęli” naszych. Dwukrotnie z opresji ratował nas Michał Dubiel, który w pierwszej połowie sprawował się w bramce wzorcowo. Co nie udało się legniczanom, udało Karkonoszom. W 42 minucie faulowany na 16 metrze był Łukasz Kowalski. Sędzia podyktował rzut wolny. Łukasz pomimo wysokiego muru, jaki stworzyli piłkarze Miedzi, strzałem w górne, prawe „okienko” podwyższył wynik na 2:0 do przerwy.

Druga odsłona meczu zaczęła się dla nas bardzo korzystnie, a pierwsze skrzypce w naszym zespole grał popularny „Kowal”. Już w pierwszej akcji samodzielnie wypracował dogodną sytuację, ale ostatecznie podał Krystianowi Majerowi, który dobił przyjezdnych na 3:0. Zaledwie dziewięć minut później bohaterem znów był Łukasz Kowalski. „Skręcił” on aż trzech zawodników i po długim rogu piłka trafiła do siatki.

Gdy wydawało się, że bramka na 4:0 potwierdzi tylko wysokie zwycięstwo jeleniogórzan, pogoda pokrzyżowała plany. Na stadionie przy ul. Lubańskiej zerwała się wichura i zaczął padać rzęsisty deszcz. Garstka najwierniejszych fanów biało-niebieskich została jednak na meczu do końca. Jak się okazało, Miedź najlepiej gra z deszczem! W zaledwie cztery minuty „wcisnęła” Karkonoszom aż trzy bramki! Zanosiło się na koszmarny scenariusz. Na szczęście, ulewa trwała tylko chwilę i wraz z wyjściem słońca, legniczanie nie potrafili już zagrozić nam na tyle, by zdobyć jeszcze wyrównującego gola.

Końcówka za to była bardzo nerwowa. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego „siedzieli” na naszej połówce do samego końca. Jeleniogórzanie szukali swoich szans w kontrach. Doskonałe okazje zmarnował dwa razy Majer i Khodzamkulov. Sędziowie jeszcze przedłużali spotkanie o kilka minut, wynik jednak nie uległ już zmianie i Karkonosze zasłużenie zwyciężyły 4:3.

KS Karkonosze – Miedź II Legnica 4:3 (2:0)

Bramki: (1:0) 25’ Tomasz Krakówka, (2:0) 42’ Łukasz Kowalski, (3:0) 46’ Krystian Majer, (4:0) 53’ Łukasz Kowalski, (1:4) 64’ Bartek Kuśmierz, (2:4) 66’ Krystian Jajko, (3:4) 68’ Ireneusz Chrzanowski.

KSK: Dubiel – Ziomek, Wawrzyn, Jurkowski, Walczak, Gałuszka (60’ Szramowiat), Hamowski, Krakówka, Malarowski, Kowalski, Majer (51’ Khodzamkulov).